Welcome to our online order form

Throughout the fall and winter you can come to this page anytime to place an order. You do not have to be a member of our CSA to order and remember, everything we sell, we grow ourselves!

Listed below are the items we have available this week. Fields marked with an asterisk are required.

Once you submit your order we will review it and send you a confirmation email. If you have any questions we are only a phone call or email away.

Name *
Name
Phone *
Phone
Select your pick up location and time *
Eggs
Our laying hens are fed certified organic feed and always have access to pasture.
Sold for $6
Sold for $3.50
Chicken
Our chickens are fed certified organic feed and are raised on pasture.
Whole chicken, sizes range from 3.5 to 5 lbs.
Sold for $4.89/lb
Great for the grill. Whole chicken split in half, sizes range from 1.5 to 2.5lbs.
Sold at $4.99/lb
Our favorite! The dark meat, along with the skin and bone yield the richest flavor. Thigh & leg in one piece, 2 per pack. Packages typically around 1.5 lb.
Sold for $8.50/lb.
Very convenient and easy to use. Two breasts per pack. Packages typically around 1lb.
Sold for $11/lb.
Complete breast with bone and skin for the ultimate flavor.
Sold for $8.50/lb
Order these before we eat them all!
Sold for $4..89/lb
Packages around 2lb each.
Sold for $2/lb.
Packages around 2lbs (15-20 necks).
Sold for $1/lb.
Large packages of backs, typically between 5 and 10 lbs, good for stocks and pet food.
Sold for $2/lb.
Vegetables
You can order vegetables for delivery to Wine World on Wednesdays or for pick up at the farm on Saturdays.
Heads of romaine or bibb lettuce for $3 each.
A mix of baby red and green lettuces, $5 for a 1/2 lb bag.
A mix of baby greens that include red russian kale, arugula, mizuna, tatsoi and boc choi; $5 for 1/2 lb bag.
Straight up arugula, get your fix; $5 for a 1/2 lb bag.
An heirloom kale that is more tender than the winterbor variety. We cut this while the leaves are still small so it good for salads or sautees; $5 for 1/2 lb bag.
Traditional winterbor kale; sold by the bunch for $4.
$5 for a 1/2lb bag
Yellow storage onions; $2/lb
We use leeks just like onions for a sweeter flavor, sold by the bunch for $3.50.
Crisp and tender, $1 each.
Sold for $4/lb or $4/bunch.
Sold for $4/lb or $4/bunch.
$3/lb
$3/lb
$2/lb
$3/bunch
$3/bunch
$2/lb
$2/lb
$3.50/bunch, a salad type turnip, great raw or roasted
$2/lb
$5 for a 1/2 lb bag
Purple or green heads for $3.50 each
$2.50/bunch
$3/head
$3/bulb
$3/head
$3/bunch
$2/stalk
Sold for $2/lb
Once you submit your order we will review it and send you a confirmation email later in the week. Thank you!